12 grudnia
Z wielką przyjemnością zrealizowaliśmy szkolenie dla darczyńców Fundacji Siępomaga, którzy wsparli potrzebującą podopieczną. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć akcję i gratulujemy ukończenia kursu!
24 listopada
W Zespole Szkolnym w Cegłowie uczniowie klas młodszych i klasy szóstej uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez studentów Ratownictwa medycznego Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach pod kierunkiem profesora uczelni pana Piotra Leszczyńskiego. Na zajęciach uczniowie przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w grupach pod okiem fachowców. Była to doskonała lekcja, która może przynieść nieocenione efekty - ratowanie ludzkiego życia.
27-28 października
Na zaproszenie Fundacji "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych nasz zespół z Centrum Symulacji Medycznych prowadził wykłady oraz warsztaty podczas IV Ogólnopolskiego Konwentu pt.: ”Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, który odbył się w dniach 27-28 października 2022 r. w Warszawie. Zgodnie z przyjętym harmonogramem konferencji naukowej Dyrektor CSM dr hab. n med. i n. o zdr. Piotr Leszczyński, prof.ucz. omawiał zagadnienia współczesnych technik edukacji medycznej w dwóch panelach tematycznych: INNOWACJE - "Nowoczesne formy edukacji personelu medycznego - symulacja medyczna" oraz PRAWO - "Rola świadka zdarzenia w sytuacji wypadku drogowego". Podczas jednej z prezentacji uczestnicy Konwentu mogli doświadczyć pełnego zaskoczenia, kiedy nagle stali się uczestnikami zdarzenia z udziałem pacjenta symulowanego odgrywanego przez technika symulacji medycznej i ratownika medycznego - p. Karola Gajowniczka. Starszy człowiek tracący przytomność wśród widowni pozwolił uświadomić emocje jakie towarzyszą świadkom zdarzenia podczas wypadków i nagłych zachorowań. Słuchacze zapoznali się ze strukturą i wyposażeniem rozwijającego się Centrum Symulacji Medycznych UPH, a także korzyściami płynącymi z zajęć wdrażanych dla studentów naszego Uniwersytetu. Na zakończenie każdy z uczestników mógł odbyć warsztaty, podczas których p. Paulina Gryz - technik symulacji medycznej oraz członek SKN RM prowadziła instruktaż z zakresu pomocy rannym w wypadkach drogowych.
22-23 października
Zakończyliśmy organizację manewrów ratowniczych w gminie Sadowne. Ciemności, wołania o pomoc, wezwanie służb ratunkowych i wszystkie etapy akcji wraz z zespołami ratownictwa medycznego, w których rolę wcielili się nasi studenci. Masa wrażeń i jeszcze więcej doświadczeń oraz konstruktywnych wniosków, aby przy realnym zdarzeniu nasza pomoc była maksymalnie efektywna. Gratulujemy i dziękujemy!
20-21 października
W Lublinie w dniach: 20-21.10.2022 odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. ,,Innowacje w praktyce”, podczas której instruktorzy CSM oraz przedstawiciele SKN RM zaprezentowali program VR wykorzystywany do nauki zabiegów ratujących życie przy współpracy z partnerem 4 HELP VR.
22 września
Dziś współpracowaliśmy z CASTORAMA Siedlce prowadząc warsztaty z pierwszej pomocy oraz symulację medyczną działań zespołu ratownictwa medycznego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że mogliście zdobyć z nami aktualną wiedzę i umiejętności zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

12 czerwca
OSP Nieciecz obchodzi swoje 100-lecie. Gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie. Była to doskonała okazja do realizacji warsztatów ratowniczych przez CSM UPH oraz SKN RM UPH.
3-5 czerwca
SKNRM UPH miało zaszczyt i przyjemność współorganizować XI Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. W czasie trwania zawodów zespoły składające się ze studentów reprezentujących uczelnie z całej Polski konkurowały między sobą w symulacyjnych zdarzeniach medycznych. Zespoły musiały wykazać się znajomością procedur oraz algorytmów postępowania w stanach nagłych zarówno u dorosłych jak i dzieci. Wszystkie zadania przygotowane były w warunkach wysokiej wierności, dzięki pacjentom standaryzowanym, symulatorom oraz ludzkim nieutrwalonym preparatom.
15 maja
Przy współpracy z Państową Strażą Pożarną w Siedlcach oraz Centrum Symulacji Medycznych UPH prowadziliśmy warsztaty ratownictwa technicznego dla jednostek OSP z gminy Skórzec. Druhowie trenowali z nami zabezpieczanie zagrażających życiu krwotoków, brali udział w symulacjach medycznych i zapoznali się z aktualnymi standardami postępowania z pacjentem urazowym. Gratulujemy zaangażowania i liczymy na dalszą udaną współpracę z Komendą Miejską PSP w Siedlcach.
23-24 marca
Tegoroczne Dni Otwarte Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu dla kandydatów na kierunek ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo odbyły się w Centrum Symulacji Medycznych. Uczestnicy mieli niebywałą okazję uczestniczyć w realistycznych symulacjach medycznych, zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i zgłębiać tajniki pracy medyka na oddziale szpitalnym, sali intensywnej terapii, czy zespole ratownictwa medycznego.
04 marca
Studenci SKN RM we współpracy z Centrum Symulacji Medycznych prowadzą warsztaty pierwszej pomocy dla Międzynarodowej Społeczności Akademickiej w ramach Programu WELCOME TO POLAND 2020.

NAWA NARODOWA NARODOWAAGENCJA AGENCJA WYMIANY AKADEMICKIEJ UNIWERSYICT welc. me center KURS PIERWSZEJ POMOCY ORAZ MIĘDZYNARODOWA OPIEKA MEDYCZNA Kiedy: 04 marca, godz. 09.00 Gdzie: Aula 101, Biblioteka Główna UPH Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland 2020
30 styczeń
Zgodnie z planem graliśmy dziś razem z WOŚP w samym centrum Siedlec. Darmowe pokazy, konkursy i szkolenia z pierwszej pomocy. Wszyscy chętni mogli zwiedzać ambulans Centrum Symulacji Medycznych oraz szkolić się pod okiem studentów Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego. Dziękujemy!
20 styczeń Na łamach czasopisma
International Journal of Environmental Research and Public Health ukazała się kolejna praca współautorstwa członka SKN RM UPH, pt.: "
Impact of COVID-19 Pandemic on Quality of Health Services Provided by Emergency Medical Services and Emergency Departments in the Opinion of Patients: Pilot Study". Dr hab. n. med. i n. o zdr. Piotr Leszczyński, dr Bożena Muraczyńska oraz Paulina Gryz przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi dokonali analizy jakości świadczeń zdrowotnych w zespołach ratownictwa medycznego i SOR w trakcie pandemii. Link do artykułu:
https://doi.org/10.3390/ijerph19031232